Shopping Online

Shopping Online

Grande-Terre (Majotta)

no comment

Grande-Terre (zwana czasem po prostu Majottą lub Maore) – główna wyspa francuskiego departamentu zamorskigo Majotta o wielkości 363 km² (wobec 374 km² całej dependencji) i populacji 186,5 tys. Głównymi miastami są Mamoudzou, Sada, Bandrele.

Wraz z całym archipelagiem została zajęta przez Francuzów w 1843. Jako jedyna wyspa Komorów, w referendum przeprowadzonym w 1974 extra large football socks, opowiedziała się za pozostaniem w związku z Francją. W wyniku referendum z dnia 29 marca 2009 (95,3% głosów na tak) stainless steel water bottles wholesale, wyspa od 31 marca 2011 zmieniła status ze zbiorowości zamorskiej na departament zamorski Francji. 1 stycznia 2014 roku Majotta stała się regionem najbardziej oddalonym i jest częścią Unii Europejskiej.

Geograficznie leży w Kanale Mozambickim i należy do archipelagu Komorów, prawie w całości należącego do państwa Komory best hydration pack running. Jej wymiary to ok. 22 na 39 km. Majotta jest wyspą pochodzenia wulkanicznego i cechuje się występowaniem wzniesień o wysokości 500-600 m n.p.m. (najwyższy punkt to Benara – 660 m n.p.m.) Wybrzeże w większości skaliste, liczne wyspy przybrzeżne. Roślinność tropikalna best running hydration belt, z gatunkami drzew zrzucającymi liście w porze suchej. Fauna należy do madagaskarskiej krainy etiopskiej.

Share This:

Tags: , , ,

Comments are closed.fodbold hat online | Billige Nike Fotball Jerseys online | Kelme Outlet

MCM Rucksack | Kelme Outlet | maje dresses outlet| maje dresses for sale

kelme paul frank outlet new balance outlet bogner outlet le coq sportif outlet online shopping shop online